بعضی شب‎ها و روزها چنان احساسات و عواطف درونم به جوش و خروش می‎آیند یا فکرهای مختلف مغزم را قلقلک می‎دهند که به سختی خودِ قبلی‎ام را پیدا می‎کنم. می‎خواهم بگویم بعضی اوقات خودت هم نمی‎دانی چه حالی داری! فقط می‎دانی انگار یک جای کار می‎لنگد و روح و ذهنت به شدت درگیر اتفاقات نیفتاده می‎شود، نمی‎دانی آن لحظه عصبانی هستی، رنجیده‎ای، ناراحتی و بغض داری یا اصلاً می‎خواهی اشک شوق بریزی. گویی همه سوداها و نیروی بی‎کران جوانی و همه‏‎ی اشتیاق رویاهایت روی هم تلنبار می‎شود. بعد هی نگاه می‎کنی به پشت سرت، به مسیر پرفراز و نشیبی که به سلامت طی کردی، هرچند سخت و دشوار اما مهم عبور باموفقیت تو بود، یا نگاه می‎کنی به آینده و راه طولانی که باید بروی و چاره‎ای نداری، این مسیر، مسیرِ توست، سخت یا آسان، درست یا غلط، باید طی شود. می‎دانی دهه سوم زندگیت هستی و هی نباید اشتباه کنی یا حداقل اگر جایی فهمیدی دچار کژ گزینی شده‎ای و یا داری از مسیرت منحرف می‎شوی برگردی و تغییر رویه دهی. می‎دانی که باید سعی کنی مهارت و دانشت را به روز کنی، کمتر غر بزنی، بیشتر تمرکز کنی، از ناحیه‎ی امن خودت بیرون بیایی، این درجه درونگرایی و زندگی در حاشیه اجتماع را کمرنگ‎تر کنی تا راحت‎تر بتوانی با آدم‎های درست و عمیق معاشرت کنی و بعدها دغدغه کمتر دیده شدن را نداشته باشی. می‎دانی، میخواهم بگویم آدم یک جایی یادش می‎رود چه‎قدر می‎تواند توانمند باشد، چه‎قدر می‎تواند خودش مایه پیشرفت خودش بشود بی آن‎که نیاز به شخص همراهی داشته باشد، اما خب یک جاهایی لازم است تلنگر بخوری یا بفهمی برای کسی مهم هستی، که حواسش به تو هست حتی اگر گاهی خودت حواست نباشد، هی نیشگونت می‎گیرد یا با شوخی تهدیدت می‎کند که هی حواست باشد که من شوخی ندارم، تلاش‎هایت به چشم هرکس نیاید به چشم من می‎‎آید، این مسیر فقط مسیر تو نیست، راهی است که با هم می‎سازیم و آباد می‎کنیم. راستش آدم گاهی همه لوازم را در اختیار دارد، خودش هم می‎داند مسیرش به چه سمت و سویی است، حتی لحظات بی‎بدیل شوریدگی برای رسیدن به رویاهایش هم تجربه می‎کند، اما فقط احساس تنهایی آزارش می‎دهد، گویی تلخیِ این حس می‎تواند بر کل احساسات دیگر چیره شده و آدم از مسیر پیش رویش رمیده شود. 

پی-نوشت: حتی وقتی سر خودت را با کلی مهارت و کار گرم می‎کنی این حس لعنتی باز هم سراغت را می‎گیرد و پاشنه آشیل ‎وجودت می‎شود، راه حل چیست؟

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها